Učenje na daljinu
Vrsta: Seminarski | Broj strana: 15 | Nivo: Internacionalni univerzitet u Novom Pazaru

Sadržaj
Uvod 3
Opšti aspekti obrazovanja na daljinu 4
Da li je daljinsko obrazovanje uspešno? 5
Kako se izvodi daljinsko obrazovanje? 7
Koja tehnologija je najbolja? 8
Uspešno daljinsko obrazovanje 9
Ključni faktori u daljinskom obrazovanju 9
Preduslovi za realizaciju modela 10
Predlog tehnološkog rešenja učenja na daljinu 11
Osnovni moduli i način realizacije nastave na daljinu 13
Zaključna razmatranja 16
Literatura 17
Uvod
Razvoj informacione tehnologije i stalno inoviranje obrazovne tehnologije uslovljava promjene u metodama i oblicima nastavnog rada, te organizaciji koja bi bila optimalna u eri masovne primjene interneta i elektronskih izvora znanja.
Obrazovanje se, po pravilu, sporije otvara prema novim tehnologijama u odnosu na proizvodnju, saobraćaj, uslužne delatnosti. i dr. Ipak, mladi ljudi koji kod kuće i van škole žive u tehnološki bogatom okruženju očekuju promene u obrazovanju u skladu sa imperativima obrazovanja za 21. vijek.
U tom smislu već se polako u obrazovanje uvode multimedijalni sistemi, učenje na daljinu, virtuelne škole i druge tehnologije koje dovode do povećanja aktivnosti učenika, kvalitetnijeg vrednovanja znanja i napredovanja učenika u skladu sa individualnim sposobnostima i predznanjima.
Ključne riječi: obrazovna tehnologija, internet, multimedija, obrazovanje na daljinu.
Introduction
Education, as a rule, slower open to new technologies in relation to production, transport, service industries. and others. However, young people at home and out of school live in a technologically rich environment, expected changes in education in accordance with the imperatives of education for the 21st life.
Keywords: educational technology, internet, multimedia, distance education.
Opšti aspekti obrazovanja na daljinu
Obrazovanje potpomognuto informacionim tehnologijama podrazumijeva najmanje tri osnovne komponente:
Učenje na daljinu (Distance Learning - DL)
Kompjuterski podržano učenje se najcešce koristi i veoma je pogodno za ostvarivanje interakcije između učenika i računara kako bi se unapredila postojeća tehnologija učenja, nastava učinila očiglednijom, dinamičnijom i interesantnijom uz angažovanje više učeničkih čula u sticanju novih znanja.
Kompjuterski podržano učenje uključuje multimedijalni obrazovni softver, računarske simulacije, virtuelnu realnost, veštačku inteligenciju i dr. Korišcenjem informacionih tehnologija predvideno je individualno sticanje znanja, stalna povratna informacija i praćenje napredovanja učenika što nastavniku pomaže da realnije vrednuje znanje učenika i da ih upućuje na druge didaktičke medije kako bi uspešnije ovladali novim znanjima.
Kompjuterski podržano učenje se koristi relativno dugo u obrazovanju, ali se u poslednjih pet godina kompjuterska tehnologija značajno usavršila tako da je obrazovni softver od jednostavnih DOS aplikacija usavršen do trodimenzionalne virtuelne realnosti kojom se podiže unutrašnja motivacija studenata i postaju veoma interesantni.

---------- OSTATAK TEKSTA NIJE PRIKAZAN. CEO RAD MOŽETE PREUZETI NA SAJTU. ---------- 

www.maturskiradovi.net 

 

MOŽETE NAS KONTAKTIRATI NA E-MAIL: maturskiradovi.net@gmail.com

 

 

besplatniseminarski.net Besplatni seminarski Maturski Diplomski Maturalni SEMINARSKI RAD , seminarski radovi download, seminarski rad besplatno, www.besplatniseminarski.net, Samo besplatni seminarski radovi, Seminarski rad bez placanja, naknada, sms-a, uslovljavanja.. proverite!